No products in the Quote Basket.
Don’t see what you’re looking for? Contact us and we’ll help you find exactly what you need.
| Area | 36"W x 24"D x 12"H |
|---|---|
| Capacity | 1500 lbs |
| Depth | 24" |
| Features | vented |
| Height | 12" |
| Material | aluminum |
| Number of Tiers | 1-tier |
| Product Type | dunnage rack |
| Safety and Compliance | NSF |
| Width | 36" |
| Vendor Name | Advance Tabco |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 747545123138 |
| Shipping Origin | 751420000 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 36 cm |
| Item Height | 12 cm |
| Item Depth | 24 cm |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Dunnage Rack, Vented |
| Specsheet | View Specsheet |