No products in the Quote Basket.
Don’t see what you’re looking for? Contact us and we’ll help you find exactly what you need.
| Amps | 1.9 Amps |
|---|---|
| Capacity | 3 gallon |
| Color | white |
| Features | LED lighting |
| Horsepower | 1/3 HP |
| Material | abs, stainless steel |
| Number of Shelves | 1 shelf |
| Product Type | dipping cabinet |
| Refrigerant Type | hydrocarbon, R290 |
| Safety and Compliance | cETLus, ETL-sanitation |
| Voltage | 115v |
| Width | 26" |
| Vendor Name | Turbo Air |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 90808 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 26 cm |
| Item Weight | 227 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Display Case, Dipping Ice Cream |
| Specsheet | View Specsheet |